Ką reiškia merginų užrašai „Banana”, „Cherry” ir t.t. Facebook’e

Ką reiškia merginų užrašai „Banana”, „Cherry” ir t.t. Facebook’e

Su kovo 9-ąja!
DomExpo 2008
Kai kurie visą gyvenimą šitaip

„Banana”,  „Lemon”, „Cherry”, „Avocado” – tokiais įrašais viena po kitos pasipildo socialinio tinklalapio Facebook narių merginų ir moterų anketos. Anglų kalba nurodyti vaisių pavadinimai priverčia susimąstyti ne vieną vyriškosios lyties atstovą: „Kas tai? Ir vėl slapti kodai ir keisti žaidimai?”. Taip, vyrai teisūs….

Tik vienas žodis, reiškiantis kur kas daugiau

Socialiniame tinkle Facebook tarp moterų ir merginų masiškai vėl plinta privati žinutė, skatinanti neįprastai atkreipti visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį į kovą prieš krūties vėžį.

„Mes žaidžiame žaidimą. Kai kas pasiūlė kad mes, MERGINOS, padarytume kai ką ypatingo ir taip apkreiptumėme dėmesį į kovą prieš krūties vėžį. Šiais metais tai bus susiję su tavo santykių ar draugystės būsena. Parašyk, kokie jie, naudodamasi žemiau surašytais kodais. Prisimink – įrašyk vieną žodį savo profilio sienoje. Tada nukopijuok šią žinutę ir persiųsk visoms draugėms”, – tokiu laišku į Lietuvos moteriškąją lytį kreipiasi idėjos iniciatorės.

Ką gi reiškia tie vaisių pavadinimai?

Smalsuoliai, norintys suprasti draugių ir pažįstamų merginų profiliuose nurodytus kodus, turėtų žinoti, kad kiekvienas vaisiaus pavadinimas turi tam tikrą reikšmę.

Jeigu mergina nurodo „Blueberry” (mėlynės pavadinimą), tai reiškia, kad ji šiuo metu – laisva. Pagaliau su mylimuoju išsiskyrusios ir tuo besidžiaugiančios savo profiliuose anglų kalba parašo: „Vynuogės” (Grapes), o norinčios ištekėti – „Grape” (vynuogė). Komplikuotus santykius nurodo „Pineapple” (ananasas), sužadėtuves – „Apple” (obuolys), draugystę – „Cherry” (vyšnia), santuoką – „Banana” (bananas).
Vienatvės pasiilgusios ir santykius nutraukti norinčios merginos savo Facebook’o profiliuose paskelbia citrinos pavadinimą „Lemon”, o niekaip tinkamo vaikino nerandančios parašo „Stawberry” (braškė). Tie, kurių pažįstamos ir draugės savo statusą pakeičia į „Avietė” (Raspberry), turėtų žinoti, jog tai – į ilgalaikius santykius nesivelianti mergina, o „Avocado” (avokadas) vaisių socialiniame tinklalapyje nurodo su užimtais vyrais draugaujančias moteris-meilužes.

„Aš mėgstu ant rankenos…”

Tokios žinutės, pasiekiančios daugelį moteriškosios lyties atstovių, – ne naujiena. Dar visai neseniai vyriškąją lytį domino Facebook’o tinkle mirgėję dviprasmiški moterų ir merginų pasisakymai: „Aš mėgstu spintoje”, „O aš ant rankenos…”.

Lakią fantaziją tuomet „įjungę” vyriškiai be perstojo komentavo tokius įrašus, manydami, jog iki tol geros dienos Facebook’o draugams linkėjusios ar mėgstamos dainos vaizdo įrašus kėlusios merginos nusprendė nurodyti mėgstamiausią mylėjimosi vietą. Jie smarkiai klydo – tuomet merginų ir moterų buvo prašoma nurodyti, kur jos mėgsta padėti savo rankines.

Kokią liemenėlę dėvi šiuo metu?

Dar anksčiau visų susidomėjimo objektu buvo spalvų pavadinimai, tinklalapį pavertę spalvinga vieta.
Tuomet prie Facebook’o prisijungusios vartotojos masiškai keitė savo statusus į „Balta”, „Raudona”, „Juoda” ir tai privertė vyrus susimąstyti, kodėl moterys rašo žinutes apie spalvas. Ilgą laiką paslaptyje laikyta dailiosios lyties elgesio priežastis galų gale buvo atskleista – merginos ir moterys nurodė, kokios spalvos liemenėlę dėvi tuo metu.

 

Aušra LAURINKIENĖ, „Šiaulių naujienos”