Fantastiškiausi pasaulio geologiniai stebuklai

Fantastiškiausi pasaulio geologiniai stebuklai

Apię šūdą ir šikimą
Dukters laiškas
Ar jau galiu fotografuoti vestuves

Mūsų planeta kupina grožio, kurį tiesiog sunku apsakyti. Kiekviena šalis išsiskiria tik tam regionui būdingais bruožais, kurie dažnai užima lankytojo kvapą. Toliau mes pateikiame nuostabiausius pasaulio geologinius stebuklus.

Antilopės kanjonas, Arizona, JAV

Antilopės kanjonas yra vienas iš gražiausių pasaulio kanjonų. Iš tiesų kanjonas vadinasi Tse bighanilini in Navaho, kas reiškia „vieta, kur vanduo teka po uola“. Antilopės kanjoną suformavo uolienų erozija, vanduo ir smėlis nuglaistė kampus. Motina gamta iš tiesų yra nuostabi menininkė.

Pamukkale, Turkija

Šios stulbinančios vandens terasos yra Turkijoje. Jas sudaro mineralas pavadinimu travertinas, kuris susidaro, kuomet kalcio karbonatai nusėda šiltų srovių vandens dugne. Galiausiai susidaro nuostabios terasos, virš kurių teka šiltas vanduo.

Bangos uola, Arizona, JAV

Labiausiai stulbina šios uolos spalvos. Susiformavusi Juros periodo metu (prieš 190 milijonų metų), tarsi paveikslas, Bangos uola leidžia paganyti akis kiekvienam lankytojui.

Moeraki rieduliai, Naujoji Zelandija

Moeraki rieduliai buvo aptikti Naujosios Zelandijos krantuose. Beveik visi rutulio pavidalo akmenys yra stipriai paveikti erozijos bei vėjo. Daugelis geologų juokauja, jog šiuos riedulius paliko gigantai, kurie paplūdimyje žaidė su rutuliukais.

Bungle Bungles, Australija

Bungle Bungles kalvos yra Vakarų Australijos Purnululu nacionaliniame parke. Tai bičių avilio formos kalvos, papuoštos tigro dryžiais, kuriuos sukūrė bakterijos, augančios ant geležies mangano. Tai nuostabi vietovė, kuri iš sraigtasparnio primena gigantiškų bičių namus.

Fantazijų urvas, Bermudų salos

Daugelis žino Bermudų salų Kristalų urvą, bet tik retas kuris yra girdėjęs apie Fantazijų urvą. Pastarasis dar ir gilesnis – iš viso galima nusileisti 88 pakopomis žemyn. Papuoštas nauju apšvietimu, šis urvas lankytojams duris atvėrė tik 2001 metais.

Bangos uola, Australija

Ši neįtikėtina uola yra Heidene, Australijoje. Atrodo, lyg žemė sukūrė bangos skulptūrą ir ją pastatė vidury laukų – iš tiesų taip ir nutiko! Uola, sudaryta iš granito, buvo suformuota erozijos prieš 60 milijonų metų.

Šokolado kalvos, Filipinai

Sausuoju metų laiku šios Šokolado kalvos primena Hershey saldainius. Erozijos sukurtas jūros kalkakmenio kalvas sudaro fosilijos, seni koralai ir moliuskai.

Akmenų miškas, Madagaskaras

Tsingy de Bemaraha nacionalinis parkas dar yra žinomas kaip Akmenų miškas. Šis miškas yra daugelio nykstančių gyvūnų rūšių namai. Kaip ir dažniausiai, vietinis pavadinimas puikiai nusako vietovę – „vieta, kurioje negali vaikščioti basas“. Šiuos karsto darinius sudarė erozija – tiek horizontaliai, tiek vertikaliai – sukurdama nuostabų ir mistišką „mišką“.

Gigantų kristalinė uola, Meksika

Šioje uoloje buvo aptikti didžiausi kada nors rasti selenito kristalai. Gigantų uoloje labai karšta, nes po ja yra magma ir būtent jos įkaitintas vanduo kažkada buvo užpildęs visą uolą. Dėl to susiformavo kristalai. Dėl karščio ir drėgmės mokslininkai uoloje gali praleisti ne daugiau nei 10 minučių, todėl vargu ar artimiausioje ateityje čia galės patekti nors vienas turistas.

Mėlynoji Grota, Italija

Mėlynojo Grotto urvas stebina lankytojus nuostabia mėlyna spalva dėl dviejų atskirų šviesos šaltinių. Vienas šaltinis yra mažas plyšys, kuris matosi nuotraukoje. Kitas – žymiai didesnis plyšys, kuris yra po vandeniu. Žinoma, antrajam plyšiui žymiai sunkiau apšviesti urvą, tačiau skirtumą lemia jo dydis.

Plaukiantys akmenys, Mirties slėnis, JAV

Šis paslaptingas reiškinys vyksta Mirties slėnyje, JAV. Akmenys įveikia didžiulius atstumus be žmonių ar gyvūnų pagalbos. Viskas, kas lieka, yra pėdsakai. Mokslininkai spėja, jog akmenys „keliauja“ dėl stipraus vėjo, kuris akmenis beveik pakelia į orą. Kartais akmenys pasuka į dešinę ar kairę pusę, dar rečiau galima surasti tarpusavyje lenktyniaujančius akmenis.

Sacharos akis, Mauritanija

Dar žinoma kaip Richato struktūra, Sacharos akis pirmą kartą buvo pastebėta astronautų. Erdvėlaiviai dar ir dabar naudoja 50 kilometrų skersmens Sacharos akį, kad nustatytų savo poziciją. Mokslininkai tiki, jog tai yra simetrinis iškilimas, kuris susidarė, kuomet kietas kvarcas iškilo virš minkštesnės uolienos.

Fingal urvas, Škotija

Kvapą atimantis Fingal urvas sudaro įspūdį, lyg jį kažkas būtų pastatęs. Iš tiesų šešiakampius bazalto stulpus suformavo karšta lava. Panašūs dariniai yra aptinkami Šiaurės Airijoje bei kitose Škotijos vietovėse.

Salar de Uyuni, Bolivija

Salar de Uyuni yra Bolivijos Anduose ir yra didžiausia pasaulyje druskos lyguma. Mokslininkai nustatė, jog šiame išdžiūvusiame ežere yra saugomos 50–70 % pasaulio ličio atsargos. Vis dėlto ši vieta garsėja ne dėl šios priežasties. Lietaus sezono metu čia susidaro didžiausias pasaulio veidrodis – eidamas po kojomis matai debesis ir gali pasijusti tarsi vaikščiotum danguje. Nors tai ir atoki vieta, vis dėlto čia kasmet pasirodo daugybė turistų

Newer Post
Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0